Koronavirus a Gruzie

Přílet do Gruzie

Pozemní hraniční přechody jsou otevřeny s Arménií a Tureckem (v každém státu platí spefické podmínky pro vstup, tranzit či pobyt).

- negativní PCR test ne starší než 72 hodin.

- plného očkování s mezinárodním certifikátem o COVIDu (bez PCR testu však i očkovaní nemusejí být vpuštěni na palubu letadla, je nutno konzultovat s eteckou společností).

Pobyt v Gruzii

Při pohybu v uzavřených místech (obchody, úřady, bazary, veřejná doprava, taxi) již není nutné mít roušku. Přesto doporučuji mít roušku pro jistotu s sebou.

Návrat do ČR

Pro návrat do ČR již není potřeba žádných formalit.

PCR testy ve Tbilisi

Přehled všech laboratoří, které provádějí PCR testování (a obvykle i antigenní testy).

Mapa vybraných laboratoří ve Tbilisi (tyto by měly vydávat i cestovní dokumenty v AJ potvrzující negativní test pro nástup do letadla a cestu do ČR, ale raději se přeptejte). většina z nich je poměrně dobře dostupná z centra města.

Pro PCR test budete muset typicky zajít do některé ze tbiliských klinik, kterou až na výjimky nejsou úplně v centru města. Obvyklé čtvrti, kde jsou polikliniky jsou ve čtvrti Saburtalo (na zelené lince metra) či Vake (ca 10 min autobusem z centra města). Po městě je i řada dalších odběrových míst, zde ale nemusejí vydávat potvrzení v angličtině (je nutno ověřit). Obvykle není třeba se zapisovat, ale je možné, že se budou někde tvořit menší fronty, tak si nechte určitou časovou rezervu. Doba pro zpracování je ve Tbilisi obvykle 12-24 h (v regionech někdy i více), obvykle však spíše k té nižší hranici. Často si lze doplatit i zrychlený výsledek (obvykle 6-8 pracovních hodin). Výsledek můžete dostat obvykle e-mailem, případně SMS/MMS.

Vybrané laboratoře ve Tbilisi

Synevo clinic. Síť několika klinik ve Tbilisi a v dalších městech. Pobočky v řadě míst Tbilisi, jedna přímo v centru (nedaleko tzv. Kolchozního náměstí, cca 5 min pěšky od nám. Svobody). Osobní zkušenost s pobočkou ve Vake (Cena 120 GEL, při platbě na internetu 108 GEL), odpověď 12-24 hodin (ve Tbilisi). V mém případě jsem byl ráno na testu a večer jsem měl výsledek. Rezervace na daném místě je doporučená.

Čtvrť Saburtalo

Několik klinik je v okolí metra „Samedicino instituti“ (zelená, odbočná linka metra) a v okolí centrální republikánské nemocnice (respublikuri saavadmkhopho), jsou obvykle poměrně dobré, celá čtvrť patří k „lepším“ ve Tbilisi a dopravně je to dostupné (metro "Samedicino instituti", autobus 89, maršrutka 4 z centra města).

Aversi clinic (Važa Pšavela, 27). Hned u centrální nemocnice, dobře označeno. Byli jsme tam s dětmi, jsou celkem příjemní a obvykle není problém najít někoho s angličtinou.

Neolab (Taškent 47). Nemáme přímou zkušenost, ale na webu mají informace o testování (do druhého dne 85 GEL, zrychleně ve stejný den 170 GEL).

Vachtang Bočorišvili klinika (Kazbegi 16).

Genomics (Sulkhan Tsintsadze 23). Nedaleko metra „Politeknikuri“, nemám zkušenost, ale slibují testy za 85 hodin během 24 hodin (165 GEL) během 8 pracovních hodin. Lze se u nich i objednat.

 

Čtvrť Vake

Med Diagnostics (Levan Mikeladze 3). Klinika hned vedle naší ambasády. Hodně tam chodí právě na PCR testy, jsou s nimi dobré zkušenosti, mluví anglicky.

Krol Medical Corporation (Čavčavadze 44). Chodili jsme tam s našimi dětmi, ne vždy uspějete s angličtinou (s ruštinou spíše), ale jsou velmi příjemní.

 

Dotazník pro přílet do země (není již nutné předkládat)